Tisková zpráva

V pondělí 10. prosince krátce před sedmou hodinou večer byla vyslána hlídka městské policie na zastávku městské hromadné dopravy k obchodnímu centru Mercury, aby ověřila totožnost černého pasažéra. Strážníci mladíka, který jel autobusem bez platného jízdního dokladu, vyzvali k prokázání totožnosti, což učinil. Patnáctiletý hoch jevil známky opilosti, a tak byl podroben orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 1,58 promile.

Vyřizování osobních účtů mezi dvěma ženami na sídlišti Máj vzbudilo v noci z neděle na pondělí desítky místních obyvatel. Ty vzbudil křik a bouchání do vstupních dveří jednoho ze vchodů do panelového domu v Prachatické ulici. Výsledkem vyřizování ostrého sporu byla rozbitá skleněná výplň dveří.

Páteční večírek, který se protáhl až do sobotních ranních hodin, skončil pro některé návštěvníky baru v centru města nemilým incidentem. Při odchodu si je totiž vyhlédl muž, který je nenechal jen tak odejít. Hrubé obtěžování a kopání do těla jednoho z nich si naštěstí nevyžádalo zásah zdravotníků. Útočníka však čekají potíže se zákonem.

Ve čtvrtek 5. prosince v půl šesté v podvečer se skupinka mladých lidí bavila odpalováním pyrotechniky na Sokolském ostrově. Hustého stoupajícího dýmu si všiml operátor městského kamerového systému a ke skupince byla vyslána hlídka městské policie. 

Velmi nepříjemný zážitek si do konce života bude pamatovat osmnáctiletý mladík, kterému před příjezdem strážníků explodovala pyrotechnika v ruce a způsobila mu těžké zranění ruky. Strážníci po příjezdu na místo mladíkovi poskytli první pomoc a přivolali posádku ZZS a hlídku Policie ČR, která si událost převzala k dalšímu šetření.

V Českých Budějovicích se znovu objevili podomní prodejci nabízející levnější energie. Tentokrát se zaměřili na sídliště Máj.

V pondělí 3. prosince prodejci kontaktovali několik obyvatel sídliště Máj a požadovali po nich předložení složenek SIPO. Následně se pokusili s oslovenými uzavřít novou smlouvu na dodávku levnější elektřiny a vody. O podomních prodejcích byla velmi rychle informována městská policie na tísňové lince 156. 

V pondělí 3. prosince krátce po jedenácté hodině večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Krčínova. Strážníci si na parkovišti u obchodního centra Géčko všimli mladého muže, o kterém dle místní znalosti věděli, že je osobou hledanou Policií ČR. Strážníci k muži přistoupili a vyzvali jej k prokázání totožnosti. Po ověření údajů v systému se potvrdilo, že vyhlášené pátrání po pětadvacetiletém muži z Českobudějovicka bylo stále aktuální.

Hlídka muže předvedla na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalším nezbytným úkonům.

Pětatřicetiletý muž z Českých Budějovic se po pátečním večírku usadil na schodech jednoho domu v Krajinské ulici. Kvůli silné nevolnosti si dokonce přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Jak se ukázalo, za jeho špatným zdravotním stavem stály drogy a alkohol. Skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Usednutí za volant osobního vozidla podnapilý se v sobotu brzo ráno nevyplatilo osmadvacetiletému řidiči z Benešovska. Muž se navíc pokusil o útěk před strážníky a tvrdil, že vozidlo neřídil. Událost však měla dostatek svědků, kteří viděli něco jiného.

V obou dvou případech hráli důležitou roli svědkové událostí, kteří se zachovali přesně tak, jak měli.

Ve středu 28. listopadu přijalo operační středisko městské policie žádost o asistenci posádce ZZS, kdy mělo dojít k pokousání mladé ženy psem. Ošetřující lékař požádal strážníky o dohled při nutném vyšetření psa na veterinární stanici, aby bylo možné vyloučit přenos vztekliny. Majitelka psa k celé události uvedla, že u ní byla kamarádka na návštěvě. Z ničeho nic jí měl kousnout do lýtka její pitbulteriér. Majitelka psa poskytla kamarádce první pomoc a přivolala ZZS.

Stránky