Služebny městské policie

Služebna Máj

Služebna se nachází v přízemí Komunitního centra Máj v ulici Ant. Barcala. Nalézá se tak ve středu největšího českobudějovického sídliště a slouží především ke kontaktu s veřejností. Občané sem mohou v níže uvedených úředních hodinách přijít se svými podněty nebo problémy. Služebna také poskytuje základní zázemí pro strážníky a umožňuje jim zpracování administrativní agendy.

Hlídkovou činnost v obvodu Máj, který zahrnuje i sídliště Šumava, zajišťují strážníci v turnusovém systému čtyř směn a strážníci z obvodního dohledu.

 

Služebny sloužící jako zázemí pro strážníky:

Služebna Nemanice

Služebna se nachází v areálu Dopravního podniku města České Budějovice v Horní ulici 22. V areálu se nachází i parkoviště vozidel odtažených městskou policií.

Služebna Lannova třída

Bungalov městské policie se nachází naproti rohové budově Policie ČR, Krajskému komunikačnímu a informačnímu centru KŘP JČK, Dvořákova 190/2.

Kontakt (úřední hodiny)

POZOR ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN: NA ZÁKLADĚ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ DOŠLO KE ZMĚNĚ ÚŘEDNÍCH HODIN NA SLUŽEBNÁCH MĚSTSKÉ POLICIE ČESKÉ BUDĚJOVICE

(ÚŘEDNÍ HODINY NA SLUŽEBNĚ MÁJ JSOU ZRUŠENY PO DOBU NOUZOVÉHO STAVU)

Ant. Barcala 404/38, 370 05 České Budějovice

 

Pondělí ZAVŘENO  
Středa ZAVŘENO  
Pátek ZAVŘENO  

Služebna v Kulturním domě Vltava

Služebna v Základní škole L. Kuby

Služebna v Základní škole Pohůrecká

 

Další vývoj

Hlavním účelem služeben je co nejvíce zefektivnit hlídkovou činnost strážníků především v obvodních dohledech. Nemusejí se vracet z obvodů na základnu v centru kvůli odpočinku, svačině nebo WC, mají možnost tyto činnosti vykonávat ve svém obvodu. Na společných schůzkách s řediteli základních škol se projednává možnost zařízení služebních místností i v dalších obvodech, a to přímo v areálech základních škol. Ve školách bude mít zároveň pravidelná přítomnost strážníků příznivý preventivní dopad.